Nawigacja
Dzień Kota 2019

     We wtorek i w środę – 18 i 19 lutego - przy sali nr 14 działał KOCI ZAKĄTEK. To tu odbywały się spotkania z kocią literaturą, kocimi piosenkami i filmami.  Czytaliśmy książkę „Mruk. Opowiadania o kotach, kotkach i kociskach” Renaty Piątkowskiej i oczywiście wiersze, np. „Kotostrofy, czyli strofy o kotach” Agnieszki Frączak. Przedszkolaki recytowały „Wlazł kotek na płotek” i „W pokoiku na stoliku”.  Pojawili się także Bonifacy i Filemon, Gerfild czy kot Leopold ze znanych kreskówek. Dzieci samodzielnie mogły wykonać kocią maskę albo kocią zabawkę. A każdemu kto chciał Małgosia Jabłecka malowała piękne kocie wąsy. Do Kociego Zakątka prowadziły ślady kocich łap, tak, że dzieci z przedszkola z łatwością znalazły to klimatyczne miejsce. Niektórzy uczniowie przebrali się za koty, inni założyli koszulki z kotami, wszyscy przynieśli kocie pluszaki, podusie i kocyki, więc w Kocim Zakątku zrobiło się naprawdę przytulnie. Taki czarny kot jakim była Julia Raczyńska na pewno nikomu nie przyniesie pecha. Piękne plakaty wykonali Paweł Jabłecki i Martyna Kuczera. Były także ciasteczka kotki.

     W środę odwiedził nas kot rasy Ragdoll ze swoją właścicielką p. Iwoną Werner. Każde dziecko mogło pogłaskać tego wyjątkowego kota, który jest niezwykle przyjazny i łagodny.  Pani weterynarz Ewa Dunal  z przychodni „Mastiff” w Nowym Dworze Mazowieckim opowiedziała nam o kocich zwyczajach, jak się zachować, kiedy spotkamy bezdomnego kota, jak dbać o koty.

     Kocie święto w szkole zorganizował Samorząd Szkolny wraz z nauczycielkami p. Patrycją Grywińską, Iloną Podgórską i Małgorzatą Warzyńską.

     Nikogo nie dziwi chyba wygrana Moniki Siemiątkowskiej w konkursie fotograficznym. Wszak KOT wygrał.