Nawigacja
Kroczewo górą- konkurs Polskie konstytucje

     Z radością informujemy,  ze drużyna naszej szkoły zwyciężyła w Gminnym Konkursie Historyczno-Prawnym "Polskie konstytucje", rozgrywanym 6 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Stróżewie.

   Drużyna SP Kroczewo występowała w składzie: Dawid Duczman, Julia Palmowska, Zuzanna Pierścieniak, Kacper Piechna, Anita Jakubowska, Jakub Wątkowski.

   Uczniowie mieli przed sobą niełatwe zadanie. Po pierwsze musieli zapoznać się z informacjami dotyczącymi wszystkich polskich konstytucji funkcjonujących w przeszłości i konstytucji funkcjonującej obecnie z dokładnym jej zgłębieniem. Było to potrzebne do rozwiązania testu, składającego się z pytań z zakresu prawa konstytucyjnego. W teście można było uzyskać maksymalnie 20 punktów. Jakub Wątkowski osiągnął najlepszy indywidualny wynik z testu wiedzy spośród wszystkich uczestników.

    W drugim etapie uczniowie w grupach musieli zmierzyć się z konstytucyjnymi kazusami, czyli problemami prawnymi wynikłymi podczas stosowania Konstytucji RP z 1997r. Musieli uporać się z niesfornym prezydentem, który odmówił złożenia przysięgi, ze zbuntowaną młodzieżą, chcącą obserwować obrady sejmowe oraz ambitnym ministrem kultury, który chciał karać obywateli za nieczytanie książek.

   W tej części najlepsza, wręcz bezkonkurencyjna, okazała się również grupa uczniów naszej szkoły: Zuzia, Dawid i Julka.

    Gratulujemy sukcesu oraz zazdrościmy zdobytej wiedzy i umiejętności!