Nawigacja
Pożegnanie absolwentów 2018

     Rangę wydarzenia podkreślał taniec narodowy ,,Polonez’’ w wykonaniu tegorocznych absolwentów. Tegoroczny taniec  poprowadził dyrektor szkoły p. Zygmunt Aleksandrowicz z najlepszą uczennicą z kl.IIIb Dominiką Jakubowską oraz wychowawczyni Barbara Łubek zatańczyła z najlepszym uczniem z k.IIIa Maciejem Smolińskim.  

     Po powitaniach przyszedł czas na przemówienia. Słowo do absolwentów skierował  dyrektor szkoły p. Zygmunt Aleksandrowicz, który podkreślił, że drzwi naszej Szkoły  są dla nich zawsze otwarte. Niech nie zapominają o swojej Szkole, o swoich nauczycielach i wychowawcach i niech ochoczo wracają po latach w jej mury.

     Następnie w imieniu władz samorządowych głos  zabrała p. Małgorzata  Oszczyk, która w swej wypowiedzi nawiązała do wielkiego lokalnego patrioty Stefana Czarnowskiego życząc absolwentom takiej odwagi  i męstwa jaką miał  prof. S. Czarnowski.

     Pani Katarzyna Łukawska- przewodnicząca Rady Rodziców, życzyła absolwentom wytrwałości i wielu sukcesów na nowej drodze edukacyjnej.

     W imieniu wychowawców, kilka ciepłych słów do absolwentów i ich rodziców skierowała wychowawczyni  Barbara Łubek.  Absolwentom podziękowała za to, że byli uczniami tej szkoły, że wspólnie przeżywali miłe i te nieprzyjemne chwile i tylko w pamięci wychowawców pozostaną te miłe. Życzyła absolwentom, aby dostali się do wybranych szkół oraz zasłużonego odpoczynku w zbliżające się wakacje, we wszystkich jego wymiarach.

     Rodzicom zaś, dziękowała za życzliwość, aktywność na rzecz klasy i szkoły, za wspólnie spędzony czas, za to, że ich dzieci mogły uczyć się nie tylko w murach tej szkoły, ale poza nią: na wyjazdach, wycieczkach, zielonych szkołach. Życzyła, aby w zdrowiu i radości służyli swoim dzieciom: dobrym słowem, mądrą radą, może własnym przykładem.

     Dyrekcji szkoły, Radzie Rodziców, władzom samorządowym, koleżankom i kolegom, pracownikom administracji i obsługi podziękowała za wsparcie i pomoc w pracy wychowawczej.

       Miłym akcentem tego dnia było wystąpienie przedstawicieli tegorocznych uczniów klas gimnazjalnych: Aleksandry Maik i Mateusza Rosiaka. W swoich przemówieniach przyznali oni, że w ciągu ostatnich trzech lat zdarzały się różne chwile. Dziękowali za trud i pracę, a przede wszystkim za mobilizację, pamiętali  też o pracownikach administracji i obsługi szkoły, a nade wszystko o swoich wychowawczyniach. Szczególne podziękowania uczniowie skierowali do rodziców, które pięknie wyśpiewała Kinga Jaworska, a także uczniowie klas trzecich wręczyli piękne słoneczniki swoim rodzicom.

     Dla wychowawców uczniowie ułożyli wiersz, który pięknie wyrecytowała Dominika Jakubowska. Słowom wdzięczności w tym dniu nie było końca, a zewnętrznym wyrazem tego, co czuje serce, stały się kwiaty– piękne róże i storczyki wręczone przez absolwentów dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.  

      Uczniowie klas drugich natomiast pożegnali absolwentów równie ciepło i serdecznie, obdarowując ich drobnymi upominkami.

     Niejako zwieńczeniem uroczystego pożegnania klas gimnazjalnych był krótki program artystyczny przygotowany na tę okazję przez uczniów klas trzecich pod tytułem "Spotkanie absolwentów na 100-lecie szkoły".

    Usłyszeliśmy zmodyfikowane fragmenty znanych piosenek.. Żywiołowe rekcje z sali  potwierdziły, że był to dobry pomysł pożegnania „na wesoło”. Zaprezentowane utwory adresowano do konkretnych osób- charakterystycznych typów uczniowskich. Wszystko oczywiście z umiarem i w dobrym tonie.

  Anna Ziółek

 Barbara Łubek

  

Czas ucieka

Warto zobaczyć
Kłótnia wróżek 15.02.2019r.
Kłótnia wróżek 15.02.2019r.
Dzień Kota 2019
Dzień Kota 2019
Zabawa choinkowa 2019
Zabawa choinkowa 2019
Dzień Babci i Dziadka 2019- 6latki
Dzień Babci i Dziadka 2019- 6latki
Dzień Babci i Dziadka 2019- 5latki
Dzień Babci i Dziadka 2019- 5latki
Dzień Babci i Dziadka 2019- IISP
Dzień Babci i Dziadka 2019- IISP
Dzień Babci i Dziadka- klasa IIISP 2019
Dzień Babci i Dziadka- klasa IIISP 2019
EUROWEEK
EUROWEEK
Pokaz- odnawialne źródła energii
Pokaz- odnawialne źródła energii
Jaro K. na rowerze- nietypowa lekcja geografii
Jaro K. na rowerze- nietypowa lekcja geografii
WOŚP 2019
WOŚP 2019
Wigilia IIIB
Wigilia IIIB
Świąteczny czas w naszej szkole
Świąteczny czas w naszej szkole
Grupa 5-latków poznaje zawód bibliotekarza
Grupa 5-latków poznaje zawód bibliotekarza
Zimowe zabawy 5-latków (styczeń 2018)
Zimowe zabawy 5-latków (styczeń 2018)
WIĘCEJ
Albumów Galerii