16.03.2017 r. w Płońsku rozegraliśmy mecz towarzyski w piłkę siatkową z reprezentacją „Olimpijczyka” Płońsk.Niestety po wyrównanej i zaciętej walce ulegliśmy gospodarzom 1 :3. Taki jest sport. Trzeba umieć wygrywać, ale trzeba też i radzić z porażkami i przegraną. Najważniejszy cel spotkania jednak został osiągnięty- integracja ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Pomysł wspólnych rozgrywek bardzo spodobał się zarówno dyrekcji, gronu pedagogicznemu, a przede wszystkim uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Płońsku. Mecz cieszył bardzo dużym zainteresowaniem. Hala sportowa wypełniona była po brzegi kibicami, którzy dopingowali obie drużyny. Spotkanie było dla nas, oprócz rywalizacji sportowej, miło spędzonym czasem oraz cenną lekcją poznawania siebie nawzajem.
Reprezentacja szkoły zagrała w składzie: Arkadiusz Kilian (kapitan), Rafał Wiśniewski, Mateusz Borychowski, Maciej Smoliński, Kuba Białek, Mateusz Koperski, Krzysztof Biegalski, Mateusz Rosiak, Kacper Grzybowski.
Wiosenna edycja Diecezjalnego Turnieju Tenisa Stołowego .
Tradycyjnie już liczna reprezentacja naszej szkoły (26 zawodników) stanęła do rywalizacji przy stołach tenisowych podczas Diecezjalnego Turnieju Tenisa Stołowego, który rozegrany został w sobotę 11.03.2017 r. na hali sportowej MCS i R w Płońsku. W wiosennej edycji turnieju, tym razem bez spektakularnych zwycięstw, tak jak miało to miejsce jesienią. Punktowane IV miejsca wywalczyli w swoich kategoriach Kamila Jóźwiak i Łukasz Przybylski. Wyróżnić należy także Sebastiana Maika, któryrozegrał podczas turnieju kilka emocjonujących meczy. W końcowej klasyfikacji uplasował się na miejscu V . Blisko podium, także na miejscu V zakończyła turniej Julia Tomaszewska. Wśród zawodników w kategorii szkół podstawowych najlepiej wypadł OskarBudek zajmując miejsceV. W turnieju wzięła udział także nasza absolwentka MarcelinaPęczyńska. W swojej kategorii wiekowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zdobyła miejsce I.Wszystkim zawodnikom gratulujemy.
III TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O MISTRZOSTWO GMINY ZAŁUSKI UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH.
Sukces naszych tenisistów
06.03.2017 r. w Szczytnie odbył się III TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O MISTRZOSTWOGMINY ZAŁUSKI UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH.
Reprezentacja szkoły zagrała w składzie :
Dziewczęta :
Małgorzata Grzelak, Aleksandra Osmólska, Dominika Jakubowska, Amelia Pękala, Kamila Jóźwiak, Julia Tomaszewska, Aleksandra Maik, Weronika Dobczyńska.
Chłopcy :
Łukasz Przybylaski, Maciej Smoliński, Michał Żebrowski, Kuba Białek, Adam Roguski, Piotr Prusak, Sebastian Maik, Kacper Grzeliński.
Od pierwszego meczu turniej obfitował w pełne emocji i rywalizacji zmagania przy stołach tenisowych.
W kategorii dziewcząt -Małgorzata Grzelak wywalczyła mistrzostwo gminy Załuski. Stopień niżej na podium, a tym samym wicemistrzostwo zdobyła Aleksandra Osmólska.
Natomiast w kategorii chłopców nasi gimnazjaliści stanęli na każdym stopniu podium. Mistrzostwo gminy Załuski wywalczył Sebastian Maik. Wicemistrzem został Łukasz Przybylski. Brąz wywalczył Maciej Smoliński.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy życząc dalszych sukcesów sportowych.
Fragment Listu "Cyberbezpieczeństwo w szkołach" - Minister Edukacji Narodowej
W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w liście skierowanym do środowiska oświatowego zwróciła się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży w internecie.
Minister Anna Zalewska zwraca szczególną uwagę na gry komputerowe
Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.
Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.
Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. A w przypadku opisanym poniżej, mogą prowadzić do samookaleczenia, a nawet śmierci.
Ważne wskazówki dla rodziców dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:
Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.
Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.
Gdzie można uzyskać pomoc
W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod numerem telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).
Cała treść listu znajduje się na stronie: men.gov.pl
oraz wymykającej się spod kontroli jest używanie narkotyków ‘’.
Święty Jan Paweł II
W dniu 20 marca 2017 r. uczniowie kl.IIa i kl.IIb po opieką p.Anny Ziółek i p. Barbary Łubek mieli możliwość oglądania spektaklu w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku ,,Wspomnienia Narkomanki’’. Jest to sceniczna adaptacja książki Barbary Rosiek pt. ,,Pamiętnik narkomanki”.
Wstrząsająca historia dziewczyny przypadkowo wplątanej w spiralę narkotykową miała służyć przełamaniu stereotypu ,,mnie się jakoś uda’’.
Przedstawienie ukazało mechanizm uzależnienia, dowodząc, że przypadkowe spotkanie z narkotykami w konsekwencji powoduje bolesne staczanie się człowieka.
Zgłoszenia do dnia 20. 03. 2017r. do p. Ani Morawskiej.
Dodano w dniu: 14.03.2017
Odczytano:
Informacja
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ALICJI GOLAŃSKIEJ - emerytowanej nauczycielki matematyki, która przez 21 lat (1971 - 1992) cierpliwie i skutecznie wpajała uczniom naszej szkoły arkana sztuki matematycznej.
Zawiadamiamy, że pogrzeb odbędzie się 2 marca 2017r. (czwartek) o godz. 14:00 w Kościele Parafialnym w Kroczewie.
Łącząc się w żałobie i smutku składamy Najbliższej Rodzinie wyrazy współczucia.
Dnia 8 lutego uczniowie klasy O i I wyjechali na wycieczkę do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl pt. "Kot w butach". Mimo niesprzyjającej aury pogodowej wycieczka pozostawiła bardzo miłe wspomnienia.
Dnia 20 stycznia uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Kroczewie przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorzy dopisali. Wysłuchali wierszy i piosenek swoich pociech. Najbardziej zachwycił ich taniec - Krakowiak w wykonaniu pierwszoklasistów. Potem rodzice przygotowali herbatę i poczęstunek. Było wesoło i bardzo miło.
W dniu 09.02.2017r. odbyły się zajęcia z funkcjonariuszem Policji Piotrem Jaszczurem, na których omówiono tematykę z bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.
Ponadto odbyły się zajecia praktyczne z samoobrony.
Uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum postanowili uczcić koniec semestru sportowymi wyczynami. We wtorek 7 lutego i w środę 8 lutego wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na lodowisko do Nowego Dworu Mazowieckiego. Nawet grypa nie powtrzymała amatorów zimowego szaleństwa. Mistrzem lodowiska okazał się nasz szkolny kierowca, który wszystkim zaimponował techniką jazdy