ZŁOTO I SREBRO NA MISTRZOSTWACH REJONU W TENISIE STOŁWYM
W czwartek 12.05.2016 r. w Sarbiewie uczniowie gimnazjum rywalizowali o medale mistrzostw rejonu w tenisie stołowym, które jednocześnie były eliminacjami do mistrzostw Mazowsza. Marcelina Pęczyńska i Łukasz Przybylski powtórzyli swoje sukcesy z eliminacji powiatowych. Marcelina dość gładko pokonała rywalki zdobywając złoto. Łukasz, po zaciętej, pełnej emocji, napięcia i dramaturgii walce, wywalczył srebro. Oboje wezmą udział w 60 turnieju tenisa stołowego im. Janusza Strzałkowskiego. Gratulujemy życząc dalszych sukcesów.
Trzeci rajd rowerowy po Gminie Załuski ku czci św. Jana Pawła II
Proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Kroczewie
i Wójt Gminy Załuski
zapraszają wszystkich chętnych na
TRZECI RAJD ROWEROWY PO GMINIE ZAŁUSKI
w ramach dziękczynienia za Papieża Polaka św. Jana Pawła II
21 maja 2016 – godz. 9.00
START i META
—
parking przed kościołem
TRASA
—
NOWA TRASA ok. 30 km
ZAPISY
—
w szkole u Pani Katechetki lu parafii
(dzieci do lat 10 tylko z dorosłym opiekunem)
WPISOWE
—
symboliczne 1 zł
W PROGRAMIE:
⋆ FISHMOB – cała Polska tańczy dla Jana Pawła II
⋆ egzamin na kartę rowerową
⋆ konkurs z okazji Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski
Przy Urzędzie Gminy dla uczestników rajdu piknik z grillem!
Każdy uczestnik, który będzie brał udział po raz pierwszy w rajdzie rowerowym otrzyma kamizelkę odblaskową!
Dodano w dniu: 11.05.2016
Odczytano:
Ogłoszenie
UWAGA !!!
Ogłaszamy konkurs plastyczny
"MOJA RODZINA"
Format: dowolny
Technika: dowolna (rysunek, kolaż, album)
Termin oddania: 20 V 2016 r. (p. A. Morawskiej)
Prace należy podpisać na odwrocie (imię, nazwisko, klasa)
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród
nastąpi podczas DNIA RODZINY w dniu 02. 06. 2016 r.
Rodzina. Rodzice, rodzeństwo, dziadkowie... To przestrzeń, którą tworzymy razem. To wartości, tradycja, wspomnienia, nauka, zabawa... Mamy nadzieję, że udział w konkursie będzie dla dzieci dodatkową okazją do wspólnych spotkań z rodziną oraz wzmocnienia istniejących więzi między pokoleniami.
LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁU ZEROWEGO W ROKU SZK. 2016/2017
Błaszczak Katarzyna
Dębska Angelika
Dębska Oliwia
Dybowska Hanna Róża
Goszczyńska Amelia
Jabłecki Aleksander
Jaworska Agata
Klósak Magdalena
Krakowiak Amelia
Kwiatkowska Weronika
Kwiatkowska Wiktoria
Leszczyński Marcel
Łączyński Wojciech
Łukawski Gabriel
Mucha Oliver
Pęczyński Jakub
Roguska Dominika
Roguski Kacper
Rutkowska Patrycja
Sosnowska Maja
Warzyński Franciszek
Wasiak Kuba
Wiśniewski Wojciech
Wołk Mateusz
Dodano w dniu: 05.05.2016
Odczytano:
Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
„… TA WSPANIAŁA KONSTYTUCJA BYŁA RÓWNOCZEŚNIE NOWYM POCZĄTKIEM”.
ŚW.JAN PAWEŁ II
W dniu 28 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to data uchwalenia pierwszej w Europie , a drugiej na świecie Konstytucji. W naszej szkole obchody tego święta były równie uroczyste. Uczniowie pod opieką nauczycieli: p. Barbary Łubek, p. Józefa Jatkowskiego i p. Sławomira Skowyrskiego przygotowali program artystyczny ,,Witaj majowa jutrzenko”.
To przedstawienie przybliżyło nam informacje z historii naszego kraju oraz pozwoliło poznać losy ludzi z tamtego okresu.
Po wejściu na salę naszą uwagę zwróciły ciekawe dekoracje.
Z okazji obchodów Święta 3 Maja odbył się też konkurs szkolny na gazetkę ścienną związaną z tą tematyką, do którego byli zaproszeni uczniowie z kl. IV - VI szkoły podstawowej i gimnazjum.
Komisja konkursowa I miejsce w szkole podstawowej przyznała klasie V, a w gimnazjum klasie IB. Uczniowi otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców w Kroczewie.
Sponsorowi bardzo dziękujemy.
Dodano w dniu: 05.05.2016
Odczytano:
ZŁOTO I SREBRO NA MISTRZOSTWACH POWIATU W TENISIE STOŁOWYM
Małgorzata Grzelak, Marcelina Pęczyńska, Maciej Smoliński i Łukasz Przybylski wzięli udział w mistrzostwach powiatu w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych, które odbyły się 04.05.2016 w Siedlinie. Dwójka najlepszych zawodników z każdej kategorii awansowała do eliminacji rejonowych, które jednocześnie będą eliminacjami do 60 turnieju im. Janusza Strzałkowskiego. W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych po najwyższy laur sięgnęła Marcelina Peczyńska, która tym samym została mistrzynią powiatu. Łukasz Przybylski wywalczył wicemistrzostwo powiatu w kategorii chłopców szkół gimnazjalnych. Oboje zakwalifikowali się do udziału w zawodach na szczeblu rejonowym, które rozegrane zostaną 12.05.2016 r. w Sarbiewie. Trzymamy kciuki życząc dalszych sukcesów.
,,To był wspaniały dzień…” – tak uczniowie klasy II szkoły podstawowej podsumowali wyjazd do Płocka. Nawet padający rano deszcz w Kroczewie nie zdołał popsuć planów. W płockim ZOO przywitało ich słońce i paw królewski zwany niebieskim. Obserwacja niezwykłej różnorodności świata zwierząt i roślin dostarczyła wszystkim wielu doznań.
Kolejną atrakcją było sprawdzenie swojej zręczności, wytrzymałości i pokonanie lęku wysokości w Parku Linowym ZOOLANDIA. Okrzyki radości niosły się hen daleko!
Dnia 27 kwietnia 2016 dwie uczennice naszej szkoły- Dominika Jakubowska oraz Patrycja Kuczera odwiedziły siedzibę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie w celu wzięcia udziału w okręgowym etapie Konkursu Wiedzy o Prawie. Dziewczęta musiały sprostać nie lada wyzwaniu, bowiem konkurs składał się z dwóch części- pierwszą była część pisemna, podczas której należało rozwiązać problem 15-to letniego chłopca, który dokonał nietrafionego zakupu przez Internet. Z kolei w drugiej części, znacznie bardziej stresującej, młodzież musiała odpowiedzieć na pytanie przed publicznością. Chociaż trema była odczuwalna, to jednak uczennice naszej szkoły sprostały wyzwaniu. Komisji konkursowej, składającej się z kilku radców prawnych, odpowiedzi dziewcząt bardzo się podobały, jednakże nie były wystarczające, aby pokonać silną konkurencję z innych szkół, bowiem do kolejnego etapu mogły zakwalifikować się jedynie 3, spośród 25 uczestniczących w konkursie osób. Na szczęście przygody oraz zebranych doświadczeń nikt Dominice ani Patrycji nie odbierze. Gratulacje!
Zdjęcie pochodzi ze strony: https://www.oirpwarszawa.pl
W sobotę 23 kwietnia 2016r. grupa 23 uczniów wyjechała na pielgrzymkę do Niepokalanowa, zorganizowaną przez p. Annę Duczman, której w zapewnieniu opieki nad dziećmi pomagały panie - Marzanna Czekalska i Edyta Czekalska. Pobyt w Niepokalanowie rozpoczęliśmy od przejścia przez BRAMĘ MIŁOSIERDZIA Bazyliki Mniejszej NMP Wszechpośredniczki Łask i udziału w Eucharystii. Po zwiedzeniu Bazyliki obejrzeliśmy Panoramę Tysiąclecia - była to wspaniała lekcja historii oraz 1050 - lecia Chrztu Polski. Wszyscy byliśmy zachwyceni. Spacerując wśród pięknych kwiatów, w promieniach słonecznych udaliśmy się do najdroższego miejsca dla każdego mieszkańca Niepokalanowa - starej kaplicy, dziś Sanktuarium, Kaplica Świętego Maksymiliana - najstarszy budynek w klasztorze. Po modlitwie przy celi klasztornej Założyciela Niepokalanowa, zwiedziliśmy Muzeum Świętego Maksymiliana. Wielkie zaciekawienie w Muzeum Papieskim sprawiły dzieciom samochody, którymi podczas pielgrzymek do Ojczyzny jeździł Patron Naszej Szkoły - Jan Paweł II. Kolejne Muzeum Straży Pożarnej też było wielką atrakcją.
Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się na smaczny obiad i wyruszyliśmy do Puszczy Kampinoskiej. Wędrując dolinką Roztoki -przez niecałe 2 km ścieżką dydaktyczną, mogliśmy zobaczyć przełomowy odcinek dolinki powstałej w wyniku przebicia się przez pas wydmowy wód płynących z bagien. Po drodze zatrzymywaliśmy się przy przystankach przybliżających funkcjonowanie lasu i łąki, życie rodziny bobrów oraz historię powstania Kanału Zaborowskiego. Ścieżka początkowo prowadziła nas przez bór sosnowy porastający wydmy, by następnie dojść do dolinki. Odgałęzienia od ścieżki zaprowadziły nas do miejsca występowania bobrów oraz do punktu widokowego, z którego podziwialiśmy malowniczy pejzaż łąk wsi Kępiaste i Łubiec oraz znajdujący się po drugiej stronie Kanału Zaborowskiego obszar ochrony ścisłej "Roztoka". Na jego terenie od blisko 50 lat przyroda rządzi się sama. Warto także było obejrzeć zabytkowe dęby.
Po powrocie na plac wypoczynkowy przy parkingu wszystkim dopisywały humory podczas zabaw ruchowych na świeżym powietrzu przy wspaniałej pogodzie. Trochę zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Kroczewa, gdzie czekali już stęsknieni rodzice.
Wielki sukces uczennic z kl. VI w XIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim.
Aż dwa miejsca na podium przypadły w udziale uczennicom naszej szkoły w XIII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Językowy tor przeszkód". Katarzyna Długołęcka zajęła pierwsze miejsce, a Dominika Piekut trzecie.
W konkursie brało udział 34 uczestników z 17 szkół podstawowych z terenu powiatu płońskiego. Rywalizacja była zacięta. Jednak wiersze "Zebra z Zegrza" Igora Sikiryckiego i "Spotkanie pod leszczyną" Hanny Łochockiej w interpretacji Kasi i Diminiki okazały się strzałem w dziesiątkę.
Dziewczynki popisały się aktorską wręcz dykcją, a atrakcyjność występów podniosły dodatkowo oryginalne kreacje sceniczne.
Współautorką sukcesu jest p. Agnieszka Dąbrowska, która czuwała nad merytorycznym przygotowaniem uczennic do konkursu.
W dniu 22. 04. 2016r w naszej szkole odbyła się akcja "Sprzątanie Świata". W sprzatanie włączyły się wszystkie dzieci naszej szkoły wraz z wychowawcami i nauczycielami.
Maluchy z zerówki miały ostatnio okazję dowiedzieć się co to jest kosmos, jak zbudowany jest układ słoneczny czy stworzyc własną mini rakietę kosmiczna.
Tematyka kosmosu bardzo zainteresowała małych uczniów a frajdy i zabawy bylo bez liku! :)
Wdniu 14 kwietnia 2016r. odbył się szkolny konkurs recytatorski „Językowy tor przeszkód”, stanowiący eliminacje dla uczniów klas IV-VI do XIII edycji Powiatowego KonkursuRecytatorskiego organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płońsku.Tematyka konkursu obejmowaławiersze polskich poetów tzw. „łamańce językowe”, czyli utwory zawierajace trudne do wymówienia słowa czy wyrażenia.
Jury oceniało: dobór tekstów, poprawność wypowiadania „łamańców językowych”, dykcję i tempo, prawidłową i wyrazistą interpretację.
W konkursie wzięli udzuiał uczniowie:
klasa IV
1.Paulina Łączyńska M. Strzałkowska „Hipopotam hasa w holu”
2. Karolina Pawłowska – J. Brzechwa „Entliczek - penticzek”
3.Julia Melińska – M. Strzałkowska „Kocury”
klasa V
1.Aleksandra Dębska M. Strzałkowska „Mlecze”
2Anita Jakubowska M. Strzałkowska „Pieśń zębów”
3.Zuzanna Kańkowska M. Strzałkowska „Zagadka”
4.Błażej Pęczyński M.Strzałkowska „Gwałtu!Rety! Co się dzieje?”
klasa VI
1.Katarzyna Długołęcka - I. Sikirycki „Zebra z Zegrza”
2.Dominika Piekut - H.Łochocka „ Spotkanie pod leszczyną”
Jury obradowało w składzie :
wicedyrektor mgr Maria Zarzyńska, mgr Agnieszka Dąbrowska, mgr Małgorzata Warzyńska.
W roli publiczności wystąpiła klasa V.
Zwyciężyły uczennice klasy VI
Katarzyna Długołęcka i Dominika Piekut.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w innych konkursach recytatorskich.
Jeśli masz ochotę, spróbuj wyrecytować:
Byczki
W trzęsawisku trzeszczą trzciny, trzmiel trze w Trzciance trzy trzmieliny, a trzy byczki znad Trzebyczki z trzaskiem trzepią trzy trzewiczki.
W dniu 11 kwietnia 2016r. do największej i najgłębszej kopalni soli w Polsce - Kłodawy na wycieczkę wyjechali uczniowie z kl. VI, IA, IB pod opieką p. Anny Ziółek, p. Ewy Urbańskiej, p. Barbary Łubek.
Kopalnia to przede wszystkim produkcja soli, a zwiedzanie odbywało się szlakami turystycznymi.
Program zwiedzania obejmował: prelekcję na temat historii powstania złóż kłodowskich, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi, przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi (opiekunki górników solnych), obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych, możliwość zobaczenia naturalnej soli kamiennej o barwie białej oraz unikalnej różowej powstałej w okresie cechsztyńskim(200 milionów lat temu) z odparowywania mórz i oceanów i innych osobliwości górnictwa solnego.
Wrażenia z tej wycieczki będą długo niezapomniane, a zwłaszcza zjazd windą z prędkością 6m/s.