29 września na boisku szkolnym w Kamienicy odbyły się Mistrzostwa Gminy Załuski w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. Reprezentanci naszej szkoły walczyli dzielnie i wywalczyli II miejsce. Tytuł najlepszego strzelca turnieju otrzymał Oskar Budek - ucz. kl. VI. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Budek Oskar - kl. VI, Gral Łukasz - kl. VI, Pałaszewski Jakub - kl. VI, Pęczyński Błażej - kl. VI, Plewnicki Aleksander - kl. VI, Wołk Kuba - kl. VI, Koperski Wiktor - kl. IV, Buczyński Kacper - kl. IV, opiekun - Ewa Urbańska.
28.09.2016 wzięliśmy udział w eliminacjachMistrzostw Powiatu w piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych. W tej fazie, w czterech grupach eliminacyjnych, rozegrało mecze łącznie 17 drużyn z gimnazjów naszego powiatu.W grupie C spotkaliśmy się z reprezentacjami Czerwińska (gospodarze rozgrywek naszej grupy), Naruszewa i Nacpolska. Jako pierwsi na naszej drodze do wyjścia z grupy stanęli reprezentanci Naruszewa, których pokonaliśmy 5:1. Następnie gospodarze, którzy po zaciętej walce ulegli nam 3:1. Ostatnim naszym meczem, jednocześnie kończącym rozgrywki w grupie C, było spotkanie z gimnazjalistami Nacpolska, których pokonaliśmy 5:1. Zatem z maksymalną ilością 9 punktów na 1 miejscu wyszliśmy z grupy. Do fazy półfinałowej mistrzostw awansowała także reprezentacja Czerwińska. Pozostałe wyniki spotkań w grupie C :
Reprezentacja szkoły zagrała w składzie : Łukasz Przybylski, Arkadiusz Kilian, Arkadiusz Wiśniewski, Łukasz Walczak, Adam Roguski, Michał Kołodziejski, Mateusz Borychowski, Maciej Smoliński. Na szczególne słowa uznania zasługuje Łukasz Przybylski, który w eliminacjach strzelił 10 bramek. Dwukrotnie piłkę w bramce przeciwnika umieścił Maciej Smoliński i jednego gola na swoje konto zapisał Łukasz Walczak. Najlepszym bramkarzem rozgrywek okazał się Arkadiusz Kilian, którego rywale pokonali tylko trzykrotnie. Gratuluję życząc dalszych sukcesów sportowych.
Przy okazji chciałbym serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie Pni Ani Morawskiej, bez której nasz udział w turnieju nie doszedłby do skutku. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki.
Ogólnopolska akcja masowego czytania w jednym momencie, w której wzieli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odbyła się 10 czerwca 2016r. o godz. 10:00. Celem akcji było zwrócenie uwagi i podkreślenie koniecznosci tworzenia przez środowisko szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach oraz ułatwienia uczniom dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury. Promocja bibliotek szkolnych oraz podkreślenie ich znaczenia dla edukacji. Promowanie czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wsród ich rówieśników.
Zdjecia i krótką notatkę wysłaliśmy do redakcji miesięcznika "Biblioteka w szkole" (organizator akcji). Za udział w akcji otrzymaliśmy podziekowania.
PROSZĘ PANI, PROSZĘ PANA rzecz się stała niesłychana……:
Na głowie stał dom
Lewitowały kolorowe piłeczki
Tunel Zapomnienia pochłaniał wszystkich
Z Krainy Ślepych Zaułków trudno było znaleźć sensowne wyjście……..
A to wszystko ( i wiele innych dziwnych zjawisk) w Parku Rozrywki i Edukacji ,,FARMA ILUZJI” w Trojanowie na własne oczy widzieli i doświadczyli uczniowie klasy III SP, którzy w dniu 15 września wybrali się w Dolinę rzeki Okrzei. Dodatkowych wrażeń dostarczyło towarzystwo ogromnych drzew i piękna, słoneczna pogoda.
W ramach realizacji wymagań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (w którym nasza szkoła bierze udział) informujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w następujących akcjach czytelniczych.
Październik
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
1. Projekt edukacyjny dla uczniów klas 0-III SP - "Bajkowe drzwi"
Uczniowie wraz z wychowawcą, rodzicami ozdabiają drzwi swojej klasy nawiązując do wybranej lektury (bajki, wiersza). Termin realizacji 18. 10. 2016r.
2. Projekt edukacyjny dla uczniów klas IV-VI SP - tworzymy "Małą encyklopedię postaci literackich"
W oparciu o księgozbiór biblioteki szkolnej, omawiane lektury uczniowie przy pomocy wychowawcy, nauczycieli języka polskiego, rodziców tworzą szkolną encyklopedię postaci literackich.
Kl. IV od A do F
Kl. V od G do N
Kl. VI od O do Ż
Termin realizacji 20. 10.2016r.
3. Klasy IA i IB PG - "Urodziny Kubusia Puchatka" - organizacja przyjęcia. Termin realizacji 19. 10. 2016r.
4. Klasy IIA i IIB PG - "Pasja czytania, pasja pisania" - forma pracy dowolna (literacka, plastyczna). Termin realizacji 18. 10. 2016r.
5. Klasa IIIA Plakaty "Czytanie jest OK" - dowolna forma, technika. Termin realizacji 18. 10. 2016r.
6. Rodzice - "Październikowe książkobranie" - kiermasz taniej, ciekawej książki termin 25, 26, 27 października 2016r. godz. 7:45 - 12:00 (szkoła).
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. O szczegóły pytajcie wychowawców, p. Barbarę Dobczyńską - bibliotekarka, p. Monikę Palmowską - przewodnicząca RR
O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco!!!!!
Zachęcamy uczniów kl. I - VI do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez ZOO w Płocku ph. "Co w trawie piszczy?". Termin składania prac 01. 10. 2016r. do p. A. Morawskiej. Szczegółowy regulamin umieszczony jest na Tablicy Rodzica oraz na stronie www.zoo.plock.pl
W piękny słoneczny dzień, w sobotę 17 września grupa 21 uczniów z ZSO, S.P. w Emolinku i S.P. w Wojszczycach pod opieką ks. Pawła Grąbczewskiego i p. Anny Duczman wzięła udział w 34 Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży Przasnysz - Rostkowo.
Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „M jak Miłosierdzie”. Przybliżył je w swojej homilii bp Roman, który nawiązał też do hasła trwającego Nadzwyczajnego Roku Świętego: "Miłosierni jak Ojciec". Wyjaśniając znaczenie słowa „miłosierdzie” odwołał się do bliskiego dzieciom słowa „miłość” oraz łacińskiego „misericordia”, które znaczy dać lub otworzyć swoje serce komuś biednemu nie tylko materialnie, ale także moralnie. Ks. Biskup zachęcał, aby przyjmować postawę miłosiernego Samarytanina wobec tych, którzy potrzebują pomocy. Bp Roman zaznaczył, że jest przekonany, iż wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, do którego przybyliśmy, pomoże nam w tym ważnym zadaniu.
Nasi młodzi pielgrzymi, którzy się super zintegrowali, pełni radości w sercach wracając pytali o kolejny wyjazd, niecierpliwie czekają na kolejną 35 już Pielgrzymkę.
Skład osobowy Rady Rodziców ZSO Nr 1 w Kroczewie w roku szkolnym 2016/2017
Oddział przedszkolny - p. Ewa Dybowska
kl. I - p. Wioleta Plewnicka
kl. II - p. Andrzej Duczman
kl. III - p. Katarzyna Pałaszewska
kl. IV - p. Joanna Krawczyk
kl. V - p. Grażyna Rutkowska
kl. VI - p. Monika Palmowska
kl. IA - p. Żaneta Kwiatkowska
kl. IB - p. Sylwia Chludzińska
kl. IIA - p. Andrzej Banaszek
kl. IIB - p. Włodzimierz Jakubowski
Kl. IIIA - p. Elżbieta Błaszczak
Prezydium
1. Monika Palmowska - przewodnicząca
2. Katarzyna Pałaszewska - V-ce przewodnicząca
3. Elżbieta Błaszczak - skarbnik
4. Grażyna Rutkowska - sekretarz
Komisja rewizyjna
1. Andrzej Duczman - przewodniczący
2. Żaneta Kwiatkowska - członek
3. Włodzimierz Jakubowski - członek
Dodano w dniu: 20.09.2016
Odczytano:
Samorząd Uczniowski 2016/2017
W dniu 13 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 5 uczniów tj. Mateusz Rosiak, Ola Maik, Julia Piekut, Alicja Oliszewska, Maciek Smoliński.
W roli opiekunów samorządu uczniowie widzieli następujących Nauczycieli; p. Annę Kucicką, p. Małgorzatę Jakubowską, p.Anetę Ziółkowską, p. Annę Morawską i p. Ewę Urbańską.
W wyniku tajnego głosowania ustalono prezydium i opiekunów Samorządu Uczniowskiego.
Zajęcia z boksu i aeroboksu prowadzone przez trenera Marcina Brzeskiego rozpoczynają się 04 października 2016r. o godz. 19:00 w sali sportowej ZSO w Kroczewie.