W bibliotekarskie święto, życzymy wszystkim Bibliotekarkom i Bibliotekarzom normalnej pracy, otwartości na nowe doświadczenia zawodowe, pełnych regałów z nowościami, wielu dotacji na działania i zawsze uśmiechniętych czytelników chętnych do smakowania literatury.
Uczniowie uczestniczący w akcji „Poniedziałek z książką” i logopeda szkolny
Tydzień Bibliotek
Hasłem Tygodnia Bibliotek 2020 jest „Zasmakuj w bibliotece”
Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Dodano w dniu: 13.05.2020
Odczytano:
Informacje od logopedy 13.05.2020
Informacje od logopedy
,,Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…" Janusz Korczak
Dziękuję wszystkim Dzieciom oraz ich Rodzicom za aktywny udział w zajęciach logopedycznych, za użyczanie telefonów, drukowanie kart pracy i systematyczne ćwiczenia.
Ponieważ spodobał się Wam konkurs plastyczny, mamy dla Was kolejne wyzwanie, tym razem z innej dziedziny.
Należy wymyślić wiersz (koniecznie rymowany) o wiosennej tematyce i wysłać na adres alicja.kozaczynska@gmail.com.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów od klasy pierwszej do ósmej, z podziałem na dwie kategorie: klasy 1-3 i 4-8.
Jeden uczestnik może wysłać jeden wiersz. Zwycięskie utwory wraz z nazwiskami autorów będą umieszczone na stronie szkoły. Tylko prace oryginalne (nie ściągnięte z Internetu) będą brane pod uwagę. Przesłanie rymowanki na konkurs będzie równoznaczne ze zgodą na zamieszczenie imienia, nazwiska oraz klasy dziecka na stronie szkoły.
Na Wasze prace czekam do 24 maja.
Po powrocie do szkoły zwycięzcy zostaną nagrodzeni.
Zachęcam do udziału w konkursie.
Dodano w dniu: 11.05.2020
Odczytano:
Informacja o zadaniach (tydzień 10)
TYDZIEŃ 10
11.05.2020-15.05.2020
KOMUNIKAT
Szanowny Rodzicu,
Drodzy Uczniowie,
W związku z odwołaniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych przedstawiamy poniżej wykaz zagadnień do samodzielnego opracowania przez uczniów.
W trosce o prawidłowy przebieg procesu dydaktycznego wymienione treści zostaną sprawdzone i ocenione.
Z poważaniem
Rada Pedagogiczna SP Kroczewo
Aby przejść do materiałów należy kliknąć "Czytaj więcej..."
Zarządzenie Nr 10/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Kroczewie z dnia 6 maja 2020 r.
w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu/Oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kroczewie w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19Na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r., Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), § 4b pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410), § 14 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493),po uzyskaniu zgody organu prowadzącego zarządzam, co następuje:
§1.1.Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Przedszkola/oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kroczewie w okresie od dnia 6 maja 2020 r. do dnia 24 maja 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.2.
W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1, zadania Przedszkola/oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kroczewie prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
§2.Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kroczewie oraz na tablicy ogłoszeń Przedszkola/oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kroczewie.
§3.Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania 6 maja 2020r.
p.o. Dyrektora Szkoły
Barbara Łubek
Dodano w dniu: 08.05.2020
Odczytano:
Niegrzeczne dzieci nie istnieją- webinarium
Niegrzeczne dzieci nie istnieją! Darmowy webinar dla rodziców
Centrum Wsparcia Mamy, Taty i Dziecka zaprasza na bezpłatne spotkania ze specjalistkami, w ramach których #DzielimySięWiedzą na temat zdrowego rozwoju i zdrowia psychicznego dzieci i ich rodziców.
Podczas najbliższego webinaru opowiemy Wam, dlaczego niegrzeczne dzieci tak naprawdę nie istnieją i jaka jest w tym rola ich rodziców.
Powiemy też, co może sprawiać trudności Waszym dzieciom w sytuacji izolacji z punktu widzenia neurorozwojowego i psychologicznego oraz podpowiemy, jak możecie wspierać swoje dzieci w tym czasie.
Prowadzące: - Moniak Pyszyńska - terapeutka integracji sensorycznej i innych metod neurorozwojowych, pedagożka resocjalizacji i profilaktyki społecznej, nauczycielka i językoznawczyni, trenerka TUS i Kontroli Złości Dzieci i Młodzieży, instruktorka Smykomultisensoryki i Logorytmiki, studentka psychologii. Właścicielka Ma To Sens. Pracownia Sensoryczna Monika Pyszyńska. Współzałożycielka Centrum Wsparcia Mamy, Taty i Dziecka w Łomiankach.
- Joanna Frejus - psycholożka, specjalizująca się w psychologii klinicznej i zdrowia, koncentruje się głównie na wspieraniu kobiet w okresie okołoporodowym (kobiet w ciąży i mam małych dzieci, kobiet z doświadczeniem poronienia) oraz osób z doświadczeniem depresji i zaburzeń lękowych. Autorka profili poświęconych tematowi zdrowia psychicznego O matko, depresja i dobrze jest. nie rycz. Pomysłodawczyni i współzałożycielka Centrum Wsparcia Mamy, Taty i Dziecka w Łomiankach.
Więcej informacji: https://m.facebook.com/events/240599607315772/?ti=ls
Dodano w dniu: 06.05.2020
Odczytano:
100. Rocznica Urodzin Jana Pawła II
,,Matkę stracił, gdy był dzieckiem.
Ojca, gdy wkraczał w dorosłe życie.
Sam stał się największym opiekunem
i obrońcą rodziny w dziejach kościoła’’.
Paweł Zuchniewicz
W związku z 100 rocznicą urodzin naszego patrona Jana Pawła II Szkolne Koło Wolontariatu zachęca, żeby w dniu 18 maja 2020r. w naszych rodzinach uczcić ten dzień w sposób szczególny.
Niech każda rodzina, osoba przygotuje "prezent niespodziankę" dla ukochanego naszego Papieża, zrobi zdjęcie lub może nakręci krótki film i prześle na drugi dzień na adres e-mail szkoły – sekretariat@zsokroczewo.pl .
Najbardziej oryginalne pomysły będą nagrodzone.
O godz. 18:00 proponujemy odśpiewanie w naszych domach ulubionej pieśni Jana Pawła II ,,Barki’’.
Zachęcamy wszystkie rodziny i pojedyncze osoby do godnego uczczenia tego dnia.
Dobrego dnia z Janem Pawłem II
Wolontariusze
Dodano w dniu: 05.05.2020
Odczytano:
Poniedziałki z książką 04.05
Poniedziałek, 4 maja2010 r.
PONIEDZIAŁKI Z KSIĄŻKĄ
Dziś w ramach naszej cotygodniowej akcji zapraszam zamiast do biblioteki szkolnej do… wanny.
Tak, dobrze napisałam. Hania Dybowska z klasy 3 prezentuje wiersz nieznanego autora pt. „Ryba”.
INFORMACJA OD ORGANIZATORA O KONKURSIE LOGOPEDYCZNO- PLASTYCZNYM
Z uwagi na zaistniałą sytuację, konkurs zostaje zawieszony do odwołania.
Na czas zawieszenia konkursu możliwość dodawania i edytowania uczestników została wstrzymana.
logopeda Małgorzata Warzyńska
Dodano w dniu: 04.05.2020
Odczytano:
Konkurs na pracę plastyczną z wykorzystaniem rolki po papierze toaletowym
Wyniki świetlicowego konkursu na pracę plastyczną z wykorzystaniem rolki po papierze toaletowym
Konkurs cieszył się dużą popularnością, prace napływały do ostatniej chwili. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów, gdyż wszystkie prace były pomysłowe i pięknie wykonane. Po długim namyśle zdecydowano:
- w kategorii: uczniowie klas I-III pierwsze miejsce ex aequo zajęli:
LENKA OLSZOWIEC za „Kucyki” oraz IGNAŚ WIECZOREK ”za „Zamek” (oboje z klasy pierwszej)
- w kategorii: uczniowie klas IV – VIII
pierwsze miejsce – JULKA RACZYŃSKA z kl. VI za „Wielkanocny mazurek”
drugie miejsce – OLA ZIÓŁKOWSKA z kl. VII za „Baranki”
trzecie miejsce – PAWEŁ JABŁECKI z kl. VII za „Rakietę”
wyróżnienia otrzymują:
MAŁGOSIA JABŁECKA z kl. VI za „Sowy” i Oliwka Goss z kl. VI za „Drzewo”
Serdecznie gratulujmy wszystkim laureatom.
Dodano w dniu: 04.05.2020
Odczytano:
Wytyczne dla dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego
Rodzicu,
§ Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, przekaż dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia.
§ Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki.
§ Przyprowadź do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.
§ Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
§ Wyjaśnij dziecku, żeby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.
§ Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie.
§ Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.
Dodano w dniu: 04.05.2020
Odczytano:
Informacja o zadaniach (tydzień 9)
TYDZIEŃ 9
04.05.2020-08.05.2020
KOMUNIKAT
Szanowny Rodzicu,
Drodzy Uczniowie,
W związku z odwołaniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych przedstawiamy poniżej wykaz zagadnień do samodzielnego opracowania przez uczniów.
W trosce o prawidłowy przebieg procesu dydaktycznego wymienione treści zostaną sprawdzone i ocenione.
Z poważaniem
Rada Pedagogiczna SP Kroczewo
Aby przejść do materiałów należy kliknąć "Czytaj więcej..."
... chodzić do szkoły, w której jesteście prześladowani za swoje poglądy i wyrażane opinie?
... chodzić do szkoły, w której oceniano by Was niesprawiedliwie i wszystkie oceny byłyby przed Wami ukrywane?
....chodzić do szkoły, w której nie byłoby jasno określonej osoby odpowiedzialnej za podejmowanie decyzji i w związku z tym niemożliwe byłoby przeprowadzenie na przykład remontu? Wyobraźcie sobie szkołę z poobdrapywanymi ścianami, zniszczonymi toaletami, niesprawnym ogrzewaniem...
... chodzić do szkoły, w której nikt nie słuchałby i nie liczyłby się z Waszym zdaniem?
Zapewne nikt z nas nie chciałby do takiej szkoły chodzić.
Pomyślcie teraz, dlaczego nasza szkoła nie działa jak z powyższego koszmaru? Dlaczego chodzimy do szkoły, w której macie zagwarantowane wiele praw, budynek wygląda schludnie i wszystkie urządzenia działają prawidłowo?
Otóż dlatego, że żyjemy w państwie demokratycznym! Skąd to wiemy? Mówi nam o tym artykuł 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej- „Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym”.
Czym jednak jest KONSTYTUCJA?
Konstytucja to najważniejszy akt w państwie, najważniejszy z dokumentów, który określa podstawowe zasady funkcjonowania państwa. To właśnie Konstytucja określa, kto rządzi w danym państwie (kto odpowiada, żeby były przeprowadzone odpowiednie „remonty”- w tym przypadku reformy), określa również, jakie prawa i jakie obowiązki mają obywatele. To właśnie z Konstytucji wywodzą się nawet nasze szkolne zasady- że jesteście sprawiedliwie i jawnie oceniani, że macie prawo do swobodnej wypowiedzi i wyrażenia swojej opinii na każdy temat i wiele, wiele więcej.
Dlaczego teraz o tym piszemy? W dniu 3 maja przypada 229-a rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. To właśnie w naszym kraju, jako pierwszym w Europie, dzięki Konstytucji, poddanych zastąpili obywatele. To przez Konstytucję 3 Maja próbowaliśmy przeciwstawić się olbrzymiemu kryzysowi naszego państwa. Niestety było na to już za późno- po czterech latach od uchwalenia tego aktu nasz kraj zniknął z mapy, przestał istnieć, gdyż został podbity przez sąsiadujące z nami państwa.
Jednak te idee, te zasady, które zapisane zostały w Konstytucji 3 Maja zostały w polskiej historii, tradycji i pamięci już na zawsze. Możemy być z nich niezwykle dumni, gdyż jako pierwsi w Europie i drudzy na świecie ustanowiliśmy dokument, który gwarantował prawa dużej grupie obywateli, wprowadzał demokratyczną zasadę trójpodziału władzy i istotnie rozszerzał pojęcie narodu polskiego, które dotychczas było zarezerwowane tylko dla szlachty.
Aby uczcić Święto Narodowe 3 Maja wykonajmy następujące czynności:
- wywieśmy w miejscu swojego zamieszkania flagę Polski,
- popatrzmy jak klasa III postanowiła zabawić się w Jana Matejkę i wyrazić twórczo swoje patriotyczne przeżycia w pracach pod wspólną nazwą „Polska- moją Ojczyzną”. Link do galerii znajduje się TUTAJ.
- popatrzmy również, jak pozostali uczniowie twórczo wyrazili swoje przywiązanie do barw, symboli, tradycji narodowych. Link do galerii TUTAJ.